Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF3400C
ERJ-1GEF3400C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF3400C
Brief Description
RES SMD 340 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF3400C.pdf
Availability of ERJ-1GEF3400C
QUANTITY
ERJ-1GEF3400C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF3400C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF3400C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF3400C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF3400C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF3400C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF3400C
EVAL MOD 10BIT A/D FOR TLV5535 datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.43"L X 3.33"W datasheet.pdf
CBL CAT5E SHIELD RJ45-RJ45 0.5M datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 1.43M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.1A 5SOT23 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC datasheet.pdf
IC GATE BUFFER SGL DFN0808-4 datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf