Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF8200C
ERJ-1GEF8200C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF8200C
Brief Description
RES SMD 820 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF8200C.pdf
Availability of ERJ-1GEF8200C
QUANTITY
ERJ-1GEF8200C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF8200C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF8200C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF8200C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF8200C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF8200C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF8200C
POT 50K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-27VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
.062DIA CRIMP PIN datasheet.pdf
RES 9.88K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
WB LMTSW POSBRK M12 5PIN SIDXIT datasheet.pdf
DATA COLLECTOR FOR USB DATA LOGG datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf