Panasonic Electronic Components ERJ-1GEJ270C
ERJ-1GEJ270C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEJ270C
Brief Description
RES SMD 27 OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEJ270C.pdf
Availability of ERJ-1GEJ270C
QUANTITY
ERJ-1GEJ270C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEJ270C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEJ270C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEJ270C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEJ270C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEJ270C Details Description
Related parts for ERJ-1GEJ270C
SWITCH ROLL SPDT 15A .187QC 250V datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.3PF 16V 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 7500PF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1W DO204AL datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
TV 10C 10#20 SKT RECP datasheet.pdf
470UF 63V 12,5X25MM 105C 8000H datasheet.pdf