Panasonic Electronic Components ERJ-1GEJ513C
ERJ-1GEJ513C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEJ513C
Brief Description
RES SMD 51K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEJ513C.pdf
Availability of ERJ-1GEJ513C
QUANTITY
ERJ-1GEJ513C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEJ513C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEJ513C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)