Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF3090C
ERJ-1GNF3090C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF3090C
Brief Description
RES SMD 309 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF3090C.pdf
Availability of ERJ-1GNF3090C
QUANTITY
ERJ-1GNF3090C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF3090C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF3090C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF3090C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF3090C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF3090C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF3090C
TRANS PREBIAS PNP 300MW NS-B1 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY PLUG-PLUG 5" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
76.2MM X 104.77MM 1=25/PK datasheet.pdf
RES SMD 500 OHM 0.05% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 12W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf