Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF3090C
ERJ-1GNF3090C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF3090C
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 309 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF3090C.pdf
Availability of ERJ-1GNF3090C
QUANTITY
ERJ-1GNF3090C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF3090C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF3090C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF3090C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF3090C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF3090C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF3090C
DIODE GEN PURP 3.2KV 600A B8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT HS 24-DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
TNC JACK RFI CAP W/3" SS LNYRD datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 1A (Flash) Camera Flash 56-DSBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf