Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF3483C
ERJ-1GNF3483C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF3483C
Brief Description
RES SMD 348K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF3483C.pdf
Availability of ERJ-1GNF3483C
QUANTITY
ERJ-1GNF3483C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF3483C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF3483C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF3483C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF3483C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF3483C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF3483C
CONN HEADER 1POS .100" SNGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC ENERGY MANAGEMENT 36USMD datasheet.pdf
CABLE PNL MNT 8POS PLUG-WIRE .5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC SRAM 64K X 16 3.3V 44-SOJ datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 24V 10A ECH8 datasheet.pdf