Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF6803C
ERJ-1GNF6803C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF6803C
Brief Description
RES SMD 680K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF6803C.pdf
Availability of ERJ-1GNF6803C
QUANTITY
ERJ-1GNF6803C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF6803C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF6803C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF6803C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF6803C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF6803C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF6803C
EVALUATION MODULE FOR UCC28528 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LENS TIR 26.5MM FROSTED NARROW datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CLEAN & FINISH ROLL 9"X30' T datasheet.pdf
LL3R 5.08/12/90 3.2SN OR BX datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf