Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ913C
ERJ-1GNJ913C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNJ913C
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 91K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNJ913C.pdf
Availability of ERJ-1GNJ913C
QUANTITY
ERJ-1GNJ913C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNJ913C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNJ913C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNJ913C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNJ913C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNJ913C Details Description
Related parts for ERJ-1GNJ913C
IC REG CTRLR BUCK PWM 20-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 26DFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
WR-MPC3 MICRO POWER CONNECTOR datasheet.pdf
QSFP+ CUCABLE 26AWG 5M datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 4V T/H datasheet.pdf