Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF1102U
ERJ-1TNF1102U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF1102U
Brief Description
RES SMD 11K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF1102U.pdf
Availability of ERJ-1TNF1102U
QUANTITY
ERJ-1TNF1102U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF1102U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF1102U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF1102U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF1102U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF1102U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF1102U
CONN FFC VERT 15POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENS PROX M12 3MM DC2W-NC SHIELD datasheet.pdf
MEMORY SKT 230POS R/A SMD 15AU datasheet.pdf
TRANSLATOR 8BIT INV DUAL 20-UDFN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 2413 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf