Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF2371U
ERJ-1TNF2371U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF2371U
Brief Description
RES SMD 2.37K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF2371U.pdf
Availability of ERJ-1TNF2371U
QUANTITY
ERJ-1TNF2371U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF2371U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF2371U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.37k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF2371U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF2371U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF2371U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF2371U
IC REG LDO 2.8V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SMT3 datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 0.806 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf