Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF3922U
ERJ-1TNF3922U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF3922U
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF3922U.pdf
Availability of ERJ-1TNF3922U
QUANTITY
ERJ-1TNF3922U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF3922U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF3922U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF3922U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF3922U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF3922U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF3922U
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FERRULE 25.0MM 36 YLW 1 = 50PCS datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH TRI-ST 48-TSSOP datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 1.8K OHM 1% 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf