Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF5901U
ERJ-1TNF5901U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF5901U
Brief Description
RES SMD 5.9K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF5901U.pdf
Availability of ERJ-1TNF5901U
QUANTITY
ERJ-1TNF5901U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF5901U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF5901U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF5901U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF5901U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF5901U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF5901U
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 16QSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.320" 3MM 2LD datasheet.pdf
IC SOUND PROCESSOR 32-SSOP datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
GDT 350V 12% THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS CABLE SKT datasheet.pdf