Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF8061U
ERJ-1TNF8061U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF8061U
Brief Description
RES SMD 8.06K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF8061U.pdf
Availability of ERJ-1TNF8061U
QUANTITY
ERJ-1TNF8061U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF8061U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF8061U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.06k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF8061U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF8061U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF8061U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF8061U
RES 1.2K OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TRIAC 800V 12A TO220AB datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 1M datasheet.pdf
RES 866K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
IC MCU 8K EPROM FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS INLINE PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE datasheet.pdf