Panasonic Electronic Components ERJ-1TRQFR43U
ERJ-1TRQFR43U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TRQFR43U
Brief Description
RES SMD 0.43 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TRQFR43U.pdf
Availability of ERJ-1TRQFR43U
QUANTITY
ERJ-1TRQFR43U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TRQFR43U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TRQFR43U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.43
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TRQFR43U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TRQFR43U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TRQFR43U Details Description
Related parts for ERJ-1TRQFR43U
FIXED IND 470UH 790MA 980 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 47POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 150MW SSMINI2 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 35W TO263 DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CML HIGH 7PPM datasheet.pdf
CIR 37C 37#16 FR PIN RECP WALL datasheet.pdf
SPDT ROCKER SWITCH SPLASH PROOF datasheet.pdf
CAP POLY 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf