Panasonic Electronic Components ERJ-1TRQFR68U
ERJ-1TRQFR68U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TRQFR68U
Brief Description
RES SMD 0.68 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TRQFR68U.pdf
Availability of ERJ-1TRQFR68U
QUANTITY
ERJ-1TRQFR68U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TRQFR68U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TRQFR68U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.68
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TRQFR68U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TRQFR68U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TRQFR68U Details Description
Related parts for ERJ-1TRQFR68U
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
FILTER LINE 4.7MH 2.8A VERTICAL datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.6A SOT223 datasheet.pdf
SSD 112GB 2.5" SATA datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 14POS GOLD datasheet.pdf
DSUB 43X2 M PCB B/L G T datasheet.pdf
STEP DOWN REGULATOR MODULE datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC datasheet.pdf