Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ103U
ERJ-1TYJ103U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ103U
Brief Description
RES SMD 10K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ103U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ103U
QUANTITY
ERJ-1TYJ103U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ103U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ103U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ103U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ103U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ103U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ103U
RES SMD 549K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 39.4VC DO204AC datasheet.pdf
TRANSDCR AC 0-5 VDC OUT 1PHASE datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
LAPPING FILM ALUM OXIDE 8" DIA datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA2530 WHT 19MM datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf