Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ205U
ERJ-1TYJ205U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ205U
Brief Description
RES SMD 2M OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ205U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ205U
QUANTITY
ERJ-1TYJ205U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ205U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ205U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ205U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ205U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ205U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ205U
PHOTOCELL 50K-94K OHM 4.20MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 165MA 1.5 OHM datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.25 6H 4-20MA datasheet.pdf
CONN SKT 2MM IDC 3POS 24-26AWG datasheet.pdf
TVS DIODE 50.2VWM 89VC DO204AC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.100 40 POS datasheet.pdf