Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ392U
ERJ-1TYJ392U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ392U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ392U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ392U
QUANTITY
ERJ-1TYJ392U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ392U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ392U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ392U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ392U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ392U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ392U
FAN AXIAL 40X15MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
H48-6 SHEET 300X300X0.5MM datasheet.pdf
IC CONVERTER PREC V TO FREQ 8DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED GREEN 4MM ROUND T/H datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
SOLID WALL DUCT 1X2 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
2200UF 63V 30X30 85C SI datasheet.pdf