Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ6R2U
ERJ-1TYJ6R2U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ6R2U
Brief Description
RES SMD 6.2 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ6R2U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ6R2U
QUANTITY
ERJ-1TYJ6R2U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ6R2U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ6R2U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ6R2U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ6R2U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ6R2U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ6R2U
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
INTERFACE CBL DSUB MALE W/SCREW datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 2.2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TIMER POWER-OFF DELAY 11PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 20% 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 380 I/O 672BGA datasheet.pdf
DSUB 25 F PCB R/A G ZINC datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 32VDC ROCKER datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf