Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ912U
ERJ-1TYJ912U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ912U
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ912U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ912U
QUANTITY
ERJ-1TYJ912U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ912U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ912U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ912U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ912U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ912U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ912U
IC COMBO CODEC/FILTER 20-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 500MA 1.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 2POS 2.5MM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
RES 560K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ HCMOS SMD datasheet.pdf