Panasonic Electronic Components ERJ-1WYJ914U
ERJ-1WYJ914U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1WYJ914U
Brief Description
RES SMD 910K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1WYJ914U.pdf
Availability of ERJ-1WYJ914U
QUANTITY
ERJ-1WYJ914U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1WYJ914U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1WYJ914U
Standard Package3,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1WYJ914U
Related LinksERJ-1W, ERJ-1WYJ914U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1WYJ914U Details Description
Related parts for ERJ-1WYJ914U
CONN DB44 FEMALE HD CRIMP NICKEL datasheet.pdf
CONN COVER METAL 20POS TOP datasheet.pdf
IC FPGA 134 I/O 208QFP datasheet.pdf
LED WARM WHITE LIGHT BAR STRIP datasheet.pdf
IC PWR MANAGEMENT HANDHELD 44QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 20 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
LIMIT SWITCH SPDT SEALED ROLLER datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 315V SNAP datasheet.pdf