Panasonic Electronic Components ERJ-2GEJ515X
ERJ-2GEJ515X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2GEJ515X
Brief Description
RES SMD 5.1M OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2GEJ515X.pdf
Availability of ERJ-2GEJ515X
QUANTITY
ERJ-2GEJ515X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2GEJ515X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2GEJ515X
Standard Package10,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2GEJ515X
Related LinksERJ-2G, ERJ-2GEJ515X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2GEJ515X Details Description
Related parts for ERJ-2GEJ515X
CAP CER 30PF 500V 1111 datasheet.pdf
INDICATOR 110V 8MM FLUSH GREEN datasheet.pdf
KEYPAD RUGGED 4X4 METAL KEY/HSNG datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 90NS 28DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
5-16V HIGH CURRENT LSW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf