Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF18R2X
ERJ-2RKF18R2X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF18R2X
Brief Description
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF18R2X.pdf
Availability of ERJ-2RKF18R2X
QUANTITY
ERJ-2RKF18R2X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF18R2X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF18R2X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF18R2X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF18R2X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF18R2X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF18R2X
TERM BLOCK HDR 34POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM 2W 84DB 28X40MM datasheet.pdf
OSC XO 14.31818MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 72"L X 30"W datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 850UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf