Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF19R1X
ERJ-2RKF19R1X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF19R1X
Brief Description
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF19R1X.pdf
Availability of ERJ-2RKF19R1X
QUANTITY
ERJ-2RKF19R1X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF19R1X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF19R1X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF19R1X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF19R1X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF19R1X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF19R1X
IC OPAMP GP 150KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION DAC082S085 datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH BCD ROTARY DIP SMD datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO35 datasheet.pdf