Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF2670X
ERJ-2RKF2670X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF2670X
Brief Description
RES SMD 267 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF2670X.pdf
Availability of ERJ-2RKF2670X
QUANTITY
ERJ-2RKF2670X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF2670X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF2670X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF2670X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF2670X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF2670X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF2670X
RES ARRAY 8 RES 300 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .045W STER 12UCSP datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 44POS STR GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 440MA 756 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
WASHER datasheet.pdf
IC PMIC PWR MGMT MULTI-CH 84QFN datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ATTENUATOR 20 DB DC 18GHZ datasheet.pdf