Murata Electronics North America GRM0335C1E680FA01J
GRM0335C1E680FA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E680FA01J
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E680FA01J.pdf
Availability of GRM0335C1E680FA01J
QUANTITY
GRM0335C1E680FA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E680FA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E680FA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E680FA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E680FA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E680FA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E680FA01J
DIODE GEN PURP 200V 8A TO220AC datasheet.pdf
CABLE GLAND W/GUARD PG 16 BRASS datasheet.pdf
CARDEDGE 10POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
144CKT HDM BPLANE MODULE datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 360 NS 28-SOIC datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 4GBIT WFBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 3.4NH 500MA 250 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 12VC 0402 datasheet.pdf
1681 APPLIANCE INLET 16A 155C datasheet.pdf