Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF3012X
ERJ-2RKF3012X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF3012X
Brief Description
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF3012X.pdf
Availability of ERJ-2RKF3012X
QUANTITY
ERJ-2RKF3012X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF3012X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF3012X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF3012X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF3012X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF3012X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF3012X
PHOTODIODE BLUE 52.0MM SQ BUSS datasheet.pdf
IC UART QUAD W/FIFO 64-LQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 430 OHM 2012 datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 96VWM P600 datasheet.pdf
IC ISOMODEM 33.6KBPS 24-TSSOP datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf