Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF3240X
ERJ-2RKF3240X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF3240X
Brief Description
RES SMD 324 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF3240X.pdf
Availability of ERJ-2RKF3240X
QUANTITY
ERJ-2RKF3240X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF3240X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF3240X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF3240X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF3240X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF3240X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF3240X
IC REG LDO 2.5V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 0.6A 16QSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 15.75"LX11.81"W datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
RES 20K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DUAL 6POS 2.54 datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 25W TO252 datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf