Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF3902X
ERJ-2RKF3902X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF3902X
Brief Description
RES SMD 39K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF3902X.pdf
Availability of ERJ-2RKF3902X
QUANTITY
ERJ-2RKF3902X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF3902X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF3902X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF3902X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF3902X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF3902X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF3902X
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 110V datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/2W J LEAD datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 5A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOARD DEMO ICE2B765P 80W SMPS datasheet.pdf
FUSE 500A 1250V 3KN/110 AR CU datasheet.pdf
GDT 250V 20% 5KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CONN RCPT 2MM 3POS GRAY datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf