Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF4422X
ERJ-2RKF4422X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF4422X
Brief Description
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF4422X.pdf
Availability of ERJ-2RKF4422X
QUANTITY
ERJ-2RKF4422X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF4422X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF4422X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF4422X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF4422X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF4422X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF4422X
CONN SPADE SPRING 10-12 AWG #6 datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 1% BEAD datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 1K 8-SOIC datasheet.pdf
RES 383K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES 120 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 1W DO214AC datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf