Panasonic Electronic Components ERJ-3BQJR24V
ERJ-3BQJR24V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3BQJR24V
Brief Description
RES SMD 0.24 OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-3BQJR24V.pdf
Availability of ERJ-3BQJR24V
QUANTITY
ERJ-3BQJR24V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3BQJR24V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3BQJR24V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.24
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3BQJR24V
Related LinksERJ-3B, ERJ-3BQJR24V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3BQJR24V Details Description
Related parts for ERJ-3BQJR24V
TRANS PREBIAS NPN 300MW NS-B1 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 5.5A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 1A TO-92 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 60A SOT227 datasheet.pdf
PTC THERMISTOR C 880-A 120-A570 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf