Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF1822V
ERJ-3EKF1822V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF1822V
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF1822V.pdf
Availability of ERJ-3EKF1822V
QUANTITY
ERJ-3EKF1822V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF1822V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF1822V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF1822V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF1822V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF1822V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF1822V
RES 1.5 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 540MA SOT-23 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW UMT3 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 2.3A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RES 270 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf