Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF2321V
ERJ-3EKF2321V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF2321V
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF2321V.pdf
Availability of ERJ-3EKF2321V
QUANTITY
ERJ-3EKF2321V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF2321V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF2321V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF2321V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF2321V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF2321V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF2321V
IC MPU/RESET CIRC 3.40V SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 880MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 221 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf