Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF5112V
ERJ-3EKF5112V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF5112V
Brief Description
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF5112V.pdf
Availability of ERJ-3EKF5112V
QUANTITY
ERJ-3EKF5112V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF5112V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF5112V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF5112V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF5112V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF5112V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF5112V
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 8GBIT 52MHZ 153LFBGA datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 950MA 162 MOHM datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SOLDER 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V SMD datasheet.pdf