AVX Corporation MR051C682KAATR1
MR051C682KAATR1 picture photo
Mfg. Part Number
MR051C682KAATR1
Brief Description
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
MR051C682KAATR1.pdf
Availability of MR051C682KAATR1
QUANTITY
MR051C682KAATR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MR051C682KAATR1
Internal Part NumberEIS-MR051C682KAATR1
Standard Package2,500
SeriesCeralam® MR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max)0.235" (5.97mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MR051C682KAATR1
Related LinksMR051C6, MR051C682KAATR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
MR051C682KAATR1 Details Description
Related parts for MR051C682KAATR1
Crystal 24.0000MHz 30ppm Series 20 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CABLE COAX COMPOSITE GOLD 6' datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
UNI-PAK PANEL VENT 8.75X13.875 B datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS 3.5MM SMD .5MM datasheet.pdf
RES 4.70K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
WP-SC HF 21 datasheet.pdf
LED XLAMP XH-P50 WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 220PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf