Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ820V
ERJ-3GEYJ820V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYJ820V
Brief Description
RES SMD 82 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYJ820V.pdf
Availability of ERJ-3GEYJ820V
QUANTITY
ERJ-3GEYJ820V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYJ820V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYJ820V
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYJ820V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYJ820V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYJ820V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYJ820V
TERMINAL BLOCK 7MM VERT 7POS PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC STEREO AUD CODEC 24BIT 32VQFN datasheet.pdf
RES SMD 39.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 6MM datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO214AB datasheet.pdf
CAP CER 4.5PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf