Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ915V
ERJ-3GEYJ915V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYJ915V
Brief Description
RES SMD 9.1M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYJ915V.pdf
Availability of ERJ-3GEYJ915V
QUANTITY
ERJ-3GEYJ915V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYJ915V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYJ915V
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYJ915V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYJ915V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYJ915V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYJ915V
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 1608 datasheet.pdf
CARD EDGE 10POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC DUAL 8-BIT MLTPLY DAC 20SO datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 5VIN 5VOUT DIP24 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
THOMSON BUSHG & BLCK SPB1 datasheet.pdf
16CCT PICOFLEX 115CM LONG datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf