Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF1213V
ERJ-6ENF1213V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF1213V
Brief Description
RES SMD 121K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF1213V.pdf
Availability of ERJ-6ENF1213V
QUANTITY
ERJ-6ENF1213V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF1213V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF1213V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF1213V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF1213V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF1213V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF1213V
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
VARISTOR 184.5V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC FET BUS SWT 3.3V 10BIT 24QSOP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf