Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF1804V
ERJ-6ENF1804V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF1804V
Brief Description
RES SMD 1.8M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF1804V.pdf
Availability of ERJ-6ENF1804V
QUANTITY
ERJ-6ENF1804V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF1804V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF1804V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF1804V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF1804V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF1804V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF1804V
RIVET PUSH 0.197" NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN SOCKET FLEX FLAT CABLE 15AU datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 40MSPS LP 28-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 36LGA datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 4.5A datasheet.pdf