Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ131V
ERJ-6GEYJ131V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ131V
Brief Description
RES SMD 130 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ131V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ131V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ131V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ131V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ131V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ131V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ131V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ131V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ131V
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 16POS PCB TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
POT JOYSTICK 120K OHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SL-P14M PLST 1N/O+1N/C (SBM) 1XM datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf