Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ243V
ERJ-6GEYJ243V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ243V
Brief Description
RES SMD 24K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ243V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ243V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ243V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ243V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ243V
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ243V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ243V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ243V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ243V
RES SMD 24.9K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CONN SOCKET F4S .4MM 16POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 250V C0G RADIAL datasheet.pdf
RES 24 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 5MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
60705A108 FRONT PLUNGER STRIKER datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf