Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ334V
ERJ-6GEYJ334V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ334V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 330K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ334V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ334V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ334V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ334V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ334V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ334V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ334V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ334V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ334V
RELAY REED 3PDT 250MA 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPERVISOR W/NV MEM 10-USOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TRANS NPN CM 3.63V 16MA TQFN datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/5W 0.01% AXIAL datasheet.pdf