Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ911V
ERJ-6GEYJ911V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ911V
Brief Description
RES SMD 910 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ911V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ911V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ911V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ911V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ911V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ911V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ911V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ911V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ911V
TVS DIODE 7.02VWM DO201AE datasheet.pdf
IC DAS 12-BIT MULTIRANGE 24-DIP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 3W DO214AA datasheet.pdf
RES 6.55M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf