Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF1430V
ERJ-8ENF1430V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF1430V
Brief Description
RES SMD 143 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF1430V.pdf
Availability of ERJ-8ENF1430V
QUANTITY
ERJ-8ENF1430V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF1430V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF1430V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF1430V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF1430V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF1430V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF1430V
IC NVSRAM 8MBIT 150NS 36EDIP datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1.5A SOT-223 datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 300V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
COPPER SFP TXRX 1.25GB/S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 4.2UH 5.5A 11.2 MOHM datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 20POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf