Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF2491V
ERJ-8ENF2491V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF2491V
Brief Description
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF2491V.pdf
Availability of ERJ-8ENF2491V
QUANTITY
ERJ-8ENF2491V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF2491V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF2491V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF2491V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF2491V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF2491V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF2491V
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC FILTER 10MHZ DUAL 22-DFN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR FC/LC/SC CONN datasheet.pdf
RES 0.047 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 28SSOP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 6W datasheet.pdf