Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF4023V
ERJ-8ENF4023V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF4023V
Brief Description
RES SMD 402K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF4023V.pdf
Availability of ERJ-8ENF4023V
QUANTITY
ERJ-8ENF4023V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF4023V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF4023V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF4023V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF4023V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF4023V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF4023V
IC MCU 8BIT ROMLESS 84PLCC datasheet.pdf
RING TERM EXP NYL 16-14AWG 1/4 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO201AD datasheet.pdf
PHONO JACK .101 SUBMINI 2COND datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 4A 47 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 375MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.5VOUT 25W datasheet.pdf
5P, RAST 5 TAB HEADER, THV datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf