Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF9093V
ERJ-8ENF9093V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF9093V
Brief Description
RES SMD 909K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF9093V.pdf
Availability of ERJ-8ENF9093V
QUANTITY
ERJ-8ENF9093V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF9093V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF9093V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF9093V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF9093V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF9093V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF9093V
AMVAR SPLC 400-1500 016TPBR datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 32K OTP 28SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 20A 125V datasheet.pdf
RES 18 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK 7POS 3.5MM VERT GN datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 11POS 1MM 5" datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf