Vishay/Vitramon VJ0402D3R3DLAAJ
VJ0402D3R3DLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R3DLAAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R3DLAAJ.pdf
Availability of VJ0402D3R3DLAAJ
QUANTITY
VJ0402D3R3DLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R3DLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R3DLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R3DLAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R3DLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R3DLAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D3R3DLAAJ
IC CMOS DMA CONTROLLER 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC 24-BIT AUDIO CODEC 64-HTQFP datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 24V 100.8W 4.2A datasheet.pdf
RES 4.5714K OHM .3W .05% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf