Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ104V
ERJ-8GEYJ104V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ104V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ104V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ104V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ104V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ104V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ104V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ104V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ104V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ104V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ104V
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 220000UF 20% 40V SCREW datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 6POS 7MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 1W DO204AL datasheet.pdf
CAT 6 GSA SHLD PATCH CORD 3' GN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W datasheet.pdf